Facebook будет блокировать контент, отрицающий Холокост

Как в соцсетях появились фейки о компенсации от Facebook

Фейсбук не виплачує нікому ніякої компенсації. Будьте пильними. Беріть інформацію тільки з офіційних джерел, особливо, коли йдеться про гроші. Не переходьте за сумнівними посиланнями.

Відео, змонтоване з вирваних з контексту фраз і запущене як реклама на ютубі та фейсбуці. До речі, доступ до відео тільки за переходом з реклами або за лінком — тобто, доступне не для всіх.

Загалом, одна суцільна компенсація. Спочатку шахраї вирвали з контексту цитату Зеленського і від його імені пообіцяли відшкодувати втрачені за час карантину гроші.

Потім, знову маніпулюючи словами президента, намагалися виманити гроші під виглядом державних виплат — так званої «компенсації податку доданої вартости».

Цього разу фантазія аферистів гайнула ще далі. Нарешті вони частково дали спокій Зеленському і взялися за…Цукерберга, засновника сайту Фейсбук.Как в соцсетях появились фейки о компенсации от Facebook

Шахрайська схема

Схема все та ж, але легенда інша — мовляв, Верховна Рада ухвалила президентський законопроєкт про одноразову компенсацію «за витік інформації з соцмереж і месенджерів».

Кошти користувачам обіцяють виплачувати з «буквально нещодавно створеного в США фонду, який займається їх розподілом». «Вони не те що готові заплатити, а навіть зобов’язані», — стверджують шахраї. Ба більше — виплати обіцяють навіть тим, хто ніде не зареєстрований.

Спростування

Усе це неправда. Верховна Рада не ухвалювала такого законопроєкту. За «принципом достатньої ґрунтовності» («бритви Оккама») на цьому можна було б поставити крапку. Але щоб у подальшому ви могли самостійно виявляти брехню, ми розберемо цей фейк докладно.

Брехню можна викрити навіть на підставі виразів «одноразова компенсація» і «нещодавно створеного». Річ у тім, що це циклічний фейк, який періодично запускають в мережу. Востаннє його активно просували майже рік тому http://bit.ly/2Kos1T6

Тому про жодну одноразовість і «нещодавність» не йдеться.

Цього разу фейк набув небувалого розмаху — ледве не кожна третя реклама в ютубі — це реклама цієї шахрайської схеми. Мільйони переглядів. І це серйозний закид у бік рекламних служб Youtube та Google.

Відео аферистів містить змонтовані уривки з різних випусків українських новин, в яких йдеться про виплати, та скріни англомовних та російських ЗМІ. Козир аферисти отримали з вуст самого президента, який дослівно сказав «зайти, ввести короткі дані і номер банківської картки». На цьому й будується подальше видурювання грошей.

Усі заяви вирвані з контексту. В оригіналі йшлося геть про інші виплати. Докладне роз’яснення дивіться за першими двома посиланнями в цьому тексті.

Для отримання «виплат» шахраї направляють все на той самий сайт, що й торік. Видання Ain.ua тоді пояснювало, як працює ця шахрайська схема http://bit.ly/2XTeHt0:

«На відео навіть показують сайт фонду для виплат, виконаний в стилі урядових порталів США. Весь текст на ньому написаний англійською мовою, що має викликати довіру в користувачів. Втім, при переході на сайт для «зручності» українських користувачів вам видасть російськомовну версію сайту».

Платіж нібито вже сформований і готовий до відправки. Але раптово система видає «помилку», оскільки у вас немає SSN-номера (номер соціального страхування). Зрозуміло, у користувачів з України його бути не може. І тут користувачам пропонують отримати цей «важливий документ» за символічні $5-10.

Насправді, щоб отримати номер соцстрахування в США, потрібні вагомі підстави. Наприклад, тимчасовий статус, який дає право на роботу в Америці. Однак більшість користувачів не перевіряють інформацію, адже сума дріб’язкова, порівняно з обіцяними сотнями тисяч гривень.

Ці $5-10 — і є «заробіток» шахраїв. Нагадаємо, що в минулих схемах потрібно було сплатити «роботу юристів» — якихось 100-200 гривень. Нібито не так вже й багато. Але з мільйонами переглядів — сума видурених грошей може стати доволі солідною.

Під відео нібито вдячні користувачі залишають безліч схвальних коментарів та пишуть, що все «прекрасно» працює. Людям з критичним мисленням важко повірити, що хтось може повестися на цей примітивний обман.

Але приклад попередніх схем показує, що такий людей безліч — буквально за два тижня до Кіберполіції надійшло близько ста звернень потерпілих від таких схем http://bit.ly/2J1iQHI

Матеріал опубліковано мовою оригіналу. Джерело: Facebook.

Content Protection by DMCA.com