Дослідницька група з Університету Райса під керівництвом професора Джеймса Тура розробила метод переробки літій-іонних акумуляторів, вирішивши «найважливішу екологічну проблему».
Нова методика, докладно описана в журналі Nature Communications, дає змогу ефективно витягувати й очищати активні матеріали з відходів акумуляторів, що обіцяє підвищити стійкість виробництва електромобілів (EV).
У новому методі використовується процес, званий FJH. Цей метод передбачає пропускання електричного струму через резистивний матеріал для швидкого нагріву і перетворення відходів акумуляторів на цінні речовини. Нагріваючи відходи до 2500 градусів за Кельвіном за кілька секунд, команда створила матеріали з магнітною оболонкою і стабільною структурою ядра, що полегшує їх поділ і очищення.
Цей підхід, який дозволив домогтися 98-відсоткового ступеня вилучення металів з акумуляторів, значно скорочує кількість металевих домішок, зберігаючи при цьому структурну цілісність матеріалів. Метод особливо ефективний для катодів на основі кобальту, широко використовуваних в електромобілях, які проявили несподіваний магнетизм, що дозволяє легко їх відокремлювати.