О том, как соблюдать кибербезопасность в интернете

О том, как соблюдать кибербезопасность в интернете

«Процесс» публикует пост страницы «По той бік новин» о том, как следует соблюдать меры кибербезопасности на примере атаки на страницу Ульяны Супрун

Нещодавно facebook-сторінку Уляни Супрун, ексочільниці Міністерства охорони здоров’я, намагалися зламати. «Переходьте за посиланням і виконуйте чіткі вказівки. Якщо ні — ми вас заблокуємо», — йшлося в повідомленні. Поруч був значок, який ставить адміністрація Facebook, коли надсилає щось подібне. SMM-ниця довірилася.

Скарга стосувалася обкладинки сторінки — фото бранців Кремля, яких російська влада ув’язнила за сфабрикованими справами. Після переходу за посиланням з’явилося “вікно”, де нібито Facebook пропонував ввести логін і пароль.

«Я ввела свої дані. Мені подякували і все нібито скінчилося. Однак не пройшло й хвилини, як Facebook почав надсилати повідомлення: “Хтось намагався зайти з іншого пристрою у ваш обліковий запис. На мій смартфон прийшло повідомлення з проханням ввести код, щоби підтвердити свою особистість», — розповідає SMM-ниця.

На щастя, вона запізно побачила повідомлення. Це і врятувало сторінку від зламу. Чим закінчилася ця прикра історія — читайте за посиланням https://bit.ly/2IKWvh7

З такими проблемами хоча б раз зіштовхувався либонь кожен, у кого є комп’ютер. Ми вам розкажемо, як захистити себе в цифровому світі. Базові правила безпеки, про які багато забуває або сподівається, що кого-кого, а його точно це омине.

1. Не переходьте за підозрілими посиланнями. Ймовірність бути ураженими блискавкою становить 1 до 960 000, але коли йдеться про порушення даних, шанси зростають до 1:4, згідно з дослідженнями https://cybersecurity-chicago.com/

2. Не дозволяйте додаткам (на кшталт “яка ти квіточка”) чи розширенням розпоряджатися вашими особистими даними на пристрої. Принаймні якщо не впевнені в ньому на всі 100%.

3. Під час реєстрації на тому чи іншому сайті намагайтеся використовувати різні паролі. Ніколи не повторюйте їх. Якщо якусь вашу сторінку зламають, інші лишаться в безпеці. І не забувайте, що пароль має бути якнайскладнішим. Але навіть такий варто періодично змінювати.

4. Надійний пароль — добре, але недостатньо. Використовуйте дворівневу авторизацію. Це може бути, наприклад, підтвердження через SMS-повідомлення на телефон абощо. Така обачність суттєво ускладнить життя зловмисникам.

5. Остерігайтеся фішинг-шахраїв. Зазвичай вони пишуть на електронну пошту або у месенджери, видають себе за знайому людину або представника компанії, до якої ви можете бути причетні. В листі лишають посилання. Якщо натиснути на нього, ваш комп’ютер може бути заражений вірусом, через який шахраї отримають доступ до ваших приватних даних, паролів абощо. Не залишайте невідомим сайтам та усіляким замаскованим сміттяркам свої персональні дані.

Уникайте таких листів. Навіть якщо все вказуватиме на те, що відправник є тим, за кого себе видає — його могли зламати. Тому не вирішуйте важливі питання лише через переписку. Щонайменше — подзвоніть і переконайтеся, що ви спілкуєтеся саме з тією людиною.

6. Видаляйте свої профілі на сайтах, якими не користуєтеся. Слідкуйте за своїм «цифровим слідом» — особливо щодо сайтів, на яких ви зареєстрували свою банківську картку для спрощених платежів. До речі, для інтернет-закупів варто мати окрему картку. Необхідну суму грошей перераховуйте перед самою покупкою.

7. Підключайтеся до незахищених приватних wi-fi мереж лише в крайньому разі або якщо впевнені в їхній безпеці. Якщо вже підключилися до неперевіреної мережі, то принаймні не передавайте конфіденційну інформацію.

Це далеко не вичерпний перелік порад. Шахраї постійно вигадують нові способи виманити вашу конфіденційну інформацію або отримати доступ до вашого пристрою. Навіть якщо ви зусібіч технічно захищені — це не гарантує цілковиту безпеку. Зловмисники стають більш вигадливі і можуть скористатися вашою довірливістю або необачністю. Бережіть себе і своє цифрове «я».

Content Protection by DMCA.com