«Процесс» публикует блог инициативы «По той бік новин» о фейках про вакцинацию
Припиніть. Вакцини проти COVID-19 НЕ містять жодних абортованих клітин плоду. Однак препарати від Pfizer та Moderna під час тестування вакцин використали клітинні лінії плоду, вирощені ПОЗА живим організмом. А компанія Johnson & Johnson використовує ці клітини в розробці, тестуванні та виробництві вакцин.
Для того, щоб усе це правильно зрозуміти, важливий контекст: клітинні лінії плоду — це не те саме, що тканини плоду. Для цього нікого не вбивали і не «потрошили», всі маніпуляції проводяться в лабораторних умовах і пов’язувати їх із людським ембріоном без пояснення суті — некоректно і маніпулятивно. Вчора ми детально писали це. Сьогодні копнемо ще глибше — читайте текст до кінця.
Про що брешуть? (людям без критичного мислення не читати!)
Очевидно, що таку маячню могла вигадати тільки людина з хворою фантазією. Особливо вражає, що цей фейк поширюють на сайті, який позиціонує себе, як християнський, а також з десяток псевдоекспертів на чолі зі горезвісним Гулою.
Ось ця НІСЕНІТНИЦЯ: «Для медичних потреб необхідні живі і здорові клітини. Під час процедури вилучення тканин і органів діти, витягнуті з матері, повинні бути живими, вилучення проводяться без анестезії, що не можна не назвати садизмом» Ще раз — це люта брехня.
Роз’яснення
Коротко ми вже це пояснювали, коли писали про препарат CoviShield. Якщо не маєте часу, читайте скорочену версію — пункт про вакцину
Тут ми пояснимо розлогіше і для інших вакцин. Для пошуку інформації використали сайт Медичного центру штату Небраска, США.
Клітинні лінії плоду — це клітини, які вирощують у лабораторних умовах. Вони походять від клітин, взятих під час планових абортів у 1970-х та 1980-х роках https://go.nature.com/3bszEl9
За останні чотири-п’ять десятиліть ці клітини розмножились на багато нових клітин, створюючи так звані клітинні лінії плоду. Від первісної тканини їх розділяють тисячі поколінь. Сьогодні вони не містять жодної тканини плоду.
Виробники вакцин можуть використовувати ці клітинні лінії на будь-якому з трьох етапів вакцини:
— Розробка: з’ясувати, що саме спрацює — якою саме має бути вакцина.
— Тестування: переконатися, що вакцина справді працює.
— Виробництво: промислове виготовлення перевіреної вакцини.
Що стосується вакцин проти COVID-19, які наразі схвалені для екстреного використання, то ні для вакцини від Pfizer, ні від Moderna не використовували плодові тканини на етапах розробки або виробництва. Відповідно вони не містяться всередині ін’єкції, яку вам робить лікар.
Однак обидві компанії використовували генетично модифіковану лінію клітин HEK 293 на етапі тестування, щоб забезпечити роботу вакцин. Усі клітини HEK 293 походять із тканини, взятої під час планового аборту 1973 року в Нідерландах.
Вакцина Johnson & Johnson дещо інакша. Це аденовірусна векторна вакцина. Аденовірус — це вірус, що викликає застуду. В цій вакцині його змінили таким чином, щоб він не міг інфікувати. Його використовують просто як засіб доставки.
У нього вставили ген, що кодує поверхневий білок шипа вірусу SARS-CoV-2 — Spike (S-глікопротеїн). Глікопротеїн — це білок, до якого причеплені цукри. Аденовірус переносить цей генетичний матеріал у ваше тіло, доставляючи його модифіковану ДНК до ваших клітин.
Після цього ваші клітини вироблятимуть спайковий білок, активуючи вашу імунну систему. Відтак ваша імунна система створює антитіла для боротьби з хворобою.
За схожим принципом працює також вакцина CoviShield.
Для виготовлення своєї вакцини Johnson & Johnson заражає лінію клітин PER.C6 аденовірусом. Усі клітини PER.C6, що використовуються для виготовлення вакцини, походять із тканини, взятої під час планового аборту 1985 року, який також проводили в Нідерландах. Цю лінію клітин використовують, оскільки вона добре себе зарекомендувала, як безпечна, вивчена та надійна.
Жодна з вакцин проти COVID-19 не містить клітини плоду, взяті з недавніх абортів.
Ми розуміємо, що ця тема дражлива для багатьох вірян. Якщо серед наших читачів є такі люди, сподіваємося, ви уважно прочитали наш текст і зрозуміли, що вакцини НЕ мають нічого спільного з абортованими клітинами плоду. Коли визначатиметеся щодо вакцинування, прийміть зважене рішення. Порадьтеся зі своїм лікарем. І пам’ятайте — церкви України не проти вакцинації вірян.
16 березня залишковими дозами вакцини AstraZeneca (Covishield) щепили декілька українських релігійних діячів. Власним прикладом долучитися до вакцинації вірян закликали Верховний Архієпископ Києво-Галицький, Глава Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ) Святослав (Шевчук) та Архімандрит Михайлівського Золотоверхого монастиря Лаврентій (Живчик) (Православна Церква України).
«Немає жодних релігійних підстав, щоб відмовлятися від вакцинації», — зазначив Блаженніший Святослав